wtorek, 3 czerwca 2014

Czerwiec... Czas na Podgórze C:

Początek czerwca to jak wiecie nie jest dobry czas dla nas, studentów. Ostatnie poprawki i zdobywanie zaliczeń przyprawiają o zawrót głowy, zwłaszcza, jak prowadzący stwierdzają, że jeszcze jedno kolokwium by się przydało zrobić. 

W miniony weekend na chwilę oderwałam się od tego, angażując się z drużyną w obchody 40 lecia Szkoły Podstawowej nr 25 (przy której działamy nieprzerwanie od 35 lat ). Wspomogli nas harcerze z bratniej drużyny - 3PgDH "Matecznik". Na terenie szkoły odbyła się gra dla wszystkich uczniów, my obstawialiśmy jeden z punktów, który miał zapoznać uczestników z naszymi drużynami, za wykonanie zadania otrzymywali pieczątki, które w całości tworzyły napis "Jubileusz szkoły".


Patrycja, Dorota, Piotr i Zosia

Patrycja - nasza kwatermistrzyni :)


Fragment naszej wystawy.

W poniedziałek wracamy do zwykłego trybu życia, po popołudniowych laboratoriach z instrumentalnych metod analizy idę na zajęcia z hiszpańskiego.  Hola! Que tal? Zawsze zaczytamy od krótkiej pogawędki na temat tego, co nowego się dzieje u nas na wydziale ceramiki. Nasza prowadząca na każdych zajęciach opowiada o wszystkim co jest związane z Hiszpanią, od kultury przez zabytki aż po pogodę, nieustannie porównując ją z naszą polską tradycją. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się tam dotrzeć, to jest moje marzenie od ładnych kilku lat C:
Zdjęcie Madrytu nocą :)

Dzisiejszy dzień rozpoczęłam od zajęć dotyczących odnawialnych źródeł energii. Jest to temat bardzo na czasie i warto wiedzieć, jakie w Polsce i na świecie istnieją alternatywne źródła energii. Warto wspomnieć tutaj o wykorzystywaniu energii słonecznej, geotermalnej, jądrowej, które są jedynie fragmentem rozległego obszaru jakim jest pozyskiwanie energii na świecie.


Jutro natomiast rozpoczynam przygotowania do mojej pracy inżynierskiej, w dużym skrócie - będę badać mikrostrukturę różnego rodzaju powłok zawierających m.in. tlenek krzemu. 
Badania rozpocznę na mikroskopie AFM (mikroskopie sił atomowych), który umożliwia uzyskanie obrazu powierzchni ze zdolnością do rozróżniania pojedynczego atomu dzięki wykorzystaniu sił oddziaływań międzyatomowych. Zapowiada się interesująco :)


pwd. Agnieszka Dąbrowska wędr.
drużynowa 3PgDH "Nawojki" im. J. Potoczek-Pałasińskiej
Studentka III roku Technologii Chemicznej na AGH

Hufiec Harcerek Kraków-Podgórze



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz